panorama-kwiecien-03

Konfederacja komentuje działania burmistrza Chojnic Arseniusza Finstera w zakresie bezpieczeństawa zdrowia

 

W trakcie briefingu Klubów Konfederacji (12 luty 2022 r.) na temat działań Arseniusza Finstera burmistrza Chojnic padło wiele ciężkich komentarzy dotyczących jego, delikatnie mówiąc, braku rozeznania w zasadach funkcjonowania ustroju demokratycznego. Padły takie uwagi jak:

"...posiada wszelkie znamiona osoby, będącej wrogiem: nauki, prawdy, dyskusji publicznej oraz wolności, a w szczególności

wolności słowa

- rozwiązanie 10.10.2020 Marszu o Wolność w Chojniach.

- tolerowanie strajku kobiet, manifestacji w obronie TVN, mimo trwania pandemii..."

 

 "...- liczne ataki na oponentów w przeszłości - jest świadectwem atakowania wszystkich, którzy mają inne zdanie niż burmistrz. Nie są to ataki w oparciu o rzetelną krytykę lecz bezpodstawne ad personam, mające na celu zastraszenie. - atak na doktor Ewelinę Gierszewską:.."

 

"..Dodatkowo Pan publikuje inną wersję niż dotarła do Pani doktor. W Pańskiej wersji jest informacja o tym, że do wiadomości został połączony lokalny poseł PiS, pan poseł Aleksander Mrówczyński, który ostatnio zhańbił się wyrażając poparcie dla ustawy znanej jako „lex konfident”. Po co Pan wciąga w tę sprawę posła?... "

 

 "...Myśmy tej decyzji nie podjęli jeszcze ostatecznie. Ale sama zapowiedź organizacji referendum wystarczyła aby p. Arseniusz Finster zaczął się wobec nas bardzo brzydko zachowywać. Ten brak kultury akceptacji dla różnicy poglądów i pluralizmu objawia się: pohukiwaniem w mediach, szukaniem  jakiejś dziury w całym, próbie zaciągnięcia nas do sądu ..."

"...Fakt, że burmistrz zajmuje się wypowiedziami doktor Eweliny Gierszewskiej, składa zawiadomienia do prokuratury i na innych mieszkańców Chojnic świadczy, że rozmienia się zupełnie na drobne .Chciałbym podać przykład, którego sam doświadczyłem gdy byłem inicjatorem wystawy w Chojnicach antyaborcyjnej i wystawy, która przestrzegała przed pedofilią  ... "

"...Jak wygląda reakcja burmistrza? Informacje o tym co się działo w ZZO (Zakład Zagospodarowania Odpadów), mimo tego, że wieść gminna niesie, że rozważano doniesienia do prokuratury, informacje na ten temat są zdawkowe, lakoniczne i nie ma ze strony pana burmistrza tyle uwagi temu zdarzeniu jak wypowiedzi pani doktror Ewelinie Gierszewskiej..."

Related Articles

Kultura

Zapraszamy na FERIE W MUZEUM - do 25 lutego, od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 15:00

W programie:

Historia

77 rocznica męczeńskiej śmierci s. Adelgund Tumińskiej

W dniu 15.02.2022 Delegacja Klubów Konfederacji uczestniczyła w obchodach 77 rocznicy męczeńskiej śmierci s. Adelgund Tumińskiej. Uroczystości rozpoczęły się od

Turystyka

Chojnice na Trakcie Tajemnic

Chojnice z punktu widzenia turysty, który niejedno miejsce odwiedził (lipiec 2016 r.)

Religia

Domownicy Boga

Ks. Szymon Gwardzik Chojnice