panorama-kwiecien-10

Odpowiedź Burmistrza Chojnic na propozycję Klubów Konfederacji

Poniżej przedstawiamy odpowiedź Burmistrza Chojnic Pana dr inż. Arseniusza Finsterna na oświadczenie Klubów Konfederacji:

 

Szanowny Panie, we wstępie propozycji, którą Pan przedłożył, napisał Pan cyt.; „Pańskie odpowiedzi będą dla nas ważnym przyczynkiem do prowadzenia dalszej konstruktywnej debaty na temat spraw publicznych w przestrzeni lokalnej”. Stosując Waszą retorykę mógłbym ocenić taką wypowiedź, jako kłamstwo, ponieważ Pan wie, że żadnej konstruktywnej debaty po prostu nie ma i to nie z mojej winy. Jeżeli wczyta się Pan w zadane mi pytania, to w części z nich, nawet mowy nie ma o debacie, ponieważ wzywa mnie Pan do dementowania, do przeprosin, pyta Pan o informacje i o podstawy źródłowe moich decyzji.

Propozycja debaty na konferencji prasowej jest wysoce niestosowna i przyznam, że w mojej blisko 30 letniej pracy dla samorządu nie spotkałem się z debatą na konferencji prasowej. Jestem natomiast gotów z Panami debatować, wymieniać poglądy, informować Was w miejscu i czasie, który uzgodnimy. Nie zakłócam waszych konferencji prasowych, korzystacie ze Starego Rynku również macie bardzo ładne tło, jakim jest Ratusz chojnicki. Jeżeli chodzi o debatę w/s COVID-19 to nic nie stoi na przeszkodzie, abyście Państwo ją zorganizowali. Ja natomiast deklaruję udostępnienie uzgodnionego miejsca. Moje poglądy na ten temat są ogólnie znane, wszyscy mieszkańcy wiedzą, że nie jestem antyszczepionkowcem. W mediach i wielu innych źródłach są debaty ekspertów na ten temat, ale myślę, że Wasza propozycja też może wzbudzić zainteresowanie.

Na koniec Panowie proponują debatę na konferencji prasowej, której tematykę sami ze sobą uzgadniacie. Demokracja i otwartość, o której tyle mówicie wymaga przecież uzgodnienia tematu przez obie strony. Czy stanowisko klubów Konfederacji zawarte w 10-ciu pytaniach do mnie, w których jak już podkreśliłem zadajecie pytania, może być rzeczywiście uznane za stanowisko w/s, moim zdaniem oczywiście nie. Na zadane pytania oczywiście odpowiem czekając na propozycję rzeczywistej „konstruktywnej debaty".

 

                                                                                                            dr inż. Arseniusz Finster

Related Articles

Kultura

Zapraszamy na FERIE W MUZEUM - do 25 lutego, od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 15:00

W programie:

Historia

77 rocznica męczeńskiej śmierci s. Adelgund Tumińskiej

W dniu 15.02.2022 Delegacja Klubów Konfederacji uczestniczyła w obchodach 77 rocznicy męczeńskiej śmierci s. Adelgund Tumińskiej. Uroczystości rozpoczęły się od

Turystyka

Chojnice na Trakcie Tajemnic

Chojnice z punktu widzenia turysty, który niejedno miejsce odwiedził (lipiec 2016 r.)

Religia

Domownicy Boga

Ks. Szymon Gwardzik Chojnice