panorama-kwiecien-13

Dyskusje w regione o Uni Eropejski i POLEXIT

W imieniu Konfederacji KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY członkowie RN zorganizowali spotkanie w Człuchowie (23 marca 2019 r.). Było to spotkanie regionalne powiatu chojnickiego i człuchowskiego, które dotyczyło najbliższych wyborów do

Parlamentu Europejskiego. Specjalnymi gośćmi byli: Anna Bryłka - sekretarz partii, Michał Urbaniak - prezes okręgu pomorskiego. Z prelegentami wywiązała się dość ciekawa i gorąca dyskusja na tematy lokalne i krajowe:

Dość sporo czasu poświęcono narastającym problemom w Unii Europejskiej. Po roku 1989 były dwa cele. Wstąpienie Polski do struktur NATO i UE. NATO miało nam zapewnić bezpieczeństwo militarne. Celem wstąpienia do Unii Europejskiej było osiągnięcie dobrobytu gospodarczego. Rzeczywistość na przestrzeni dość już sporego czasu pokazała jednak, że jeśli sami nie zatroszczymy się to nikt tego nie zrobi za nas.Okazało się, że aby liczyć się w UE potrzebny jest jednak patriotyzm gospodarczy, silna dyplomacja gospodarcza, dywersyfikacja sprzedaży. Obecnie wiele mówi się o eksporcie, ale jest to tak naprawdę sprzedaż, jednocześnie dużym problemem są braki kadry w konsulatach.

Wielka Brytania wychodzi, gdyż dużo dopłaca do UE, ale też są i inne powody. Polska jest na znacznie niższym poziomie rozwoju, sporo bierze z funduszy ale nie rozwija się tak szybko jakbyśmy chcieli. My nie możemy rozwinąć się gospodarczo, bo nie mamy szansy na obecnych warunkach. Przy tym wszystkim Unia Europejska zmierza w stronę odbierania tożsamości, odbierania polskiej państwowość. Kanclerz Niemiec Angela Merkel otwarcie powiedziała: „Państwa narodowe powinny być obecnie gotowe do oddania suwerenności".

Idea UE zwraca się tylko do człowieka jakiego jeszcze nie znamy. Altiero Spinelli, który miał zbyt lewicowe odchylenia nawet jak na partię komunistyczną, za co został wykluczony z niej, jest obecnie patronem jednego z budynków Parlamentu Europejskiego!Na dzień dzisiejszy rząd nie chcą POLEXITu. Jednak nie wolno lekceważyć i przemilczać narastających problemów i zagrożeń. W ogólnopolskich mediach kreuje się sytuację, że jest tylko PO i PIS, promuje się Wiosnę ale przemilcza się środowiska, które coś wartościowego wniosłyby do dyskusji publicznej widzianej przez każdego. Unię Europejską trzeba naprawić, nadać jej na powrót znaczenie wspólnoty gospodarczej zamiast ideologicznej. Jeśli nie uda się tego zmienić lub zatrzymać, wtedy jedynym rozwiązaniem będzie jednak POLEXIT, który będzie jednak bardzo trudny. Wmawia się nam, że Unia Europejka jest do ochrony militarnej. Do ochrony militarnej jest powołane NATO a nie UE.

Obecnie zbieramy podpisy do zarejestrowania komitetu wyborczego „Konfederacja KORWIN-BRAUN-RUCH NARODOWY", która to Konfederacja ciągle się rozrasta i obecnie w jej skład wchodzą tacy liderzy różnych organizacji propolskich jak:


JANUSZ KORWIN – MIKKE (Prezes partii KORWiN)

GRZEGORZ BRAUN (inicjator organizacji o nazwie „Pobudka")

PIOTR LIROY – MARZEC (ogólnopolski ruch Skuteczni)

ROBERT WINNICKI (Założyciel i prezes Ruchu Narodowego)

KRZYSZTOF BOSAK (najmłodszym posłem na Sejm V kadencji)

KAJA GODEK ( Prezes Fundacji Życie i Rodzina)

KONRAD BERKOWICZ (Kongresie Nowej Prawicy)

SŁAWOMIR MENTZEN (Wiceprezes Partii KORWiN)

MAREK JAKUBIAK (Federacja dla Rzeczypospolitej)

JACEK WILK (Partia KORWiN)

JAKUB KULESZA (Partia KORWiN)

DOBROMIR SOŚNIERZ (poseł niezrzeszonym w Parlamencie Europejskim)

MACIEJ MACIEJOWSKI (Wiceprezes Skutecznych)

WITOLD TUMANOWICZ (Działalność dobroczynną i charytatywną)

więcej na stronie https://konfederacja.eu/#liderzy


Pozwólcie nam wygrać - zaapelował na koniec prezes okręgu pomorskiego RN.

Related Articles

Kultura

Zapraszamy na FERIE W MUZEUM - do 25 lutego, od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 15:00

W programie:

Historia

77 rocznica męczeńskiej śmierci s. Adelgund Tumińskiej

W dniu 15.02.2022 Delegacja Klubów Konfederacji uczestniczyła w obchodach 77 rocznicy męczeńskiej śmierci s. Adelgund Tumińskiej. Uroczystości rozpoczęły się od

Turystyka

Chojnice na Trakcie Tajemnic

Chojnice z punktu widzenia turysty, który niejedno miejsce odwiedził (lipiec 2016 r.)

Religia

Domownicy Boga

Ks. Szymon Gwardzik Chojnice