panorama-kwiecien-19

XXV Bieg Damroki - Chmielno ugości biegaczy z całej Polski

Już w niedzielę 29 września odbędzie się przedostatni etap cyklu Kaszuby Biegają 2019. Bieg Damroki będzie nowością w cyklu, natomiast jest tradycją w Gminie Chmielno, bowiem odbędzie się jego

jubileuszowa XXV edycja. Biegacze i biegaczki z całego kraju zmierzą się z dystansem 10-kilometrowym ulicami Chmielna i Zaworów – wokół Jeziora Kłodno.Oprócz biegu głównego swój start będą miały także dzieci i młodzież, którzy będą rywalizować w ramach cyklu Małe Kaszuby Biegają. Młodzi adepci pobiegną w 14 kategoriach na 3 dystansach: 400 m, 800 m, 1200 m. Młodzi biegacze będą czuć się jak dorośli – otrzymają numer startowy z prawdziwego zdarzenia, chip do pomiaru czasu, będą dekorowani pięknymi, odlewanymi medalami, a najszybsi pucharami podczas uroczystej dekoracji. Wszyscy wezmą udział w losowaniu nagród.

Nie zabraknie także biegu dla przedszkolaków na 100 m – on zawsze budzi mnóstwo emocji! A wystartować może w nim każdy (oczywiście bezpłatnie i bez zapisów). W takiej samej formie odbędzie się również bieg na około 1000 m dla wszystkich pozostałych chętnych, którzy nie biorą udziału w biegu głównym.Na biegach Kaszuby Biegają zawsze czuć rodzinny klimat. Każdy może napić się pysznej kawy, bądź herbaty i poczęstować się ciasteczkiem. Dla uczestników przygotowano także ciepły poczęstunek.

Zapraszamy do spędzenia tej niedzieli razem z nami. Kibicując lub biegając! Przybywajcie całymi rodzinami! Łącznie w Chmielnie pobiegnie 600 osób.

Zapisy: https://zapisy.info

Related Articles

Kultura

Zapraszamy na FERIE W MUZEUM - do 25 lutego, od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 15:00

W programie:

Historia

77 rocznica męczeńskiej śmierci s. Adelgund Tumińskiej

W dniu 15.02.2022 Delegacja Klubów Konfederacji uczestniczyła w obchodach 77 rocznicy męczeńskiej śmierci s. Adelgund Tumińskiej. Uroczystości rozpoczęły się od

Turystyka

Chojnice na Trakcie Tajemnic

Chojnice z punktu widzenia turysty, który niejedno miejsce odwiedził (lipiec 2016 r.)

Religia

Domownicy Boga

Ks. Szymon Gwardzik Chojnice