panorama-kwiecien-17

Michał Urbaniak - kandydatem do PE z listy nr 1 w województwie pomorskim

Szanowni Państwo,

Od urodzenia jestem związany z Pomorzem, tu się urodziłem i wychowałem.

Czym się zajmuję? Kim jestem?


- Ukończyłem studia na kierunku: Bezpieczeństwo Narodowe w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Zarządzanie Projektami w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni,

- Prowadzę działalność gospodarczą w sektorze usług IT.

- Od 2009 r. jestem członkiem Młodzieży Wszechpolskiej, a od 2014 r. członkiem Ruchu Narodowego.

- Pełnię funkcję Prezesa Okręgu Pomorskiego Ruchu Narodowego.

- Działam charytatywnie. Organizowałem zbiórki m.in. w ramach akcji „Rodacy – Rodakom", na rzecz Polaków zamieszkujących Kresy Wschodnie, a także na rzecz katolickich, wielodzietnych rodzin z Województwa Pomorskiego.

- Koordynowałem cykliczną kampanię społeczną „Kupuj Polskie", na rzecz rozwoju patriotyzmu konsumenckiego, a także współorganizowałem kampanię społeczną „Kocham Polskę", promującą miłość do ojczyzny jako naturalną i pozytywną postawę.

- Pobudzam pamięć historyczną wśród mieszkańców Pomorza. Zainicjowałem lub wspomagałem organizację wszystkich siedmiu edycji Gdyńskiego Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, prowadziłem Gdyński Klub Dyskusyjny im. Antoniego Abrahama, którego gośćmi byli m.in. Krzysztof Bosak, Krzysztof Karoń czy przedstawiciele IPN.

Jakimi tematami zajmę się w Parlamencie Europejskim?

1. Bezpieczeństwo strategiczne państwa polskiego.

Gdy obejmę mandat europosła, będę dokładał wszelkich starań aby polska armia była niezależna od Brukseli zarówno w sferze decyzyjności jak i samowystarczalności. Chcę uchronić Polskę przed utratą jej suwerenności, dlatego będę pracował w ramach komisji SEDE(bezpieczeństwo i obrona), hamując tym samym próby budowania europejskiej armii - nadrzędnej w założeniu nad Siłami Zbrojnymi RP.

2. Współpraca międzynarodowa to nie tylko Unia Europejska, a Polski Złoty to podstawa bezpiecznej wymiany handlowej.

Jako Europoseł, będę dbał o umacnianie pozycji Polski w UE i dokładał wszelkich starań by Polski Złoty nie został zastąpiony przez EURO. Chcemy europejskich pensji, a nie europejskich cen i wydatków.

Proszę o Państwa poparcie w wyborach, które odbędą się 26 maja 2019 roku. Dzięki Państwa głosom będę miał możliwość wyrażenia naszego, wspólnego zdania oraz ochrony interesów Polski w strukturach Unii Europejskiej.

Fb: facebook.com/mp.urbaniak

Twitter: twitter.com/urbaniak_michal

 

Materiał sfinansowany ze środków komitetu wyborczego KWW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY

Related Articles

Kultura

Zapraszamy na FERIE W MUZEUM - do 25 lutego, od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 15:00

W programie:

Historia

77 rocznica męczeńskiej śmierci s. Adelgund Tumińskiej

W dniu 15.02.2022 Delegacja Klubów Konfederacji uczestniczyła w obchodach 77 rocznicy męczeńskiej śmierci s. Adelgund Tumińskiej. Uroczystości rozpoczęły się od

Turystyka

Chojnice na Trakcie Tajemnic

Chojnice z punktu widzenia turysty, który niejedno miejsce odwiedził (lipiec 2016 r.)

Religia

Domownicy Boga

Ks. Szymon Gwardzik Chojnice