panorama-kwiecien-07

Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl

Artykuły w kategorii: Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
 1. Grzybobranie to bardzo popularne w naszym regionie hobby. Bliskość lasów obfitych w wiele jadalnych gatunków zachęca do wyprawy po pyszne grzyby – powstają z nich potem takie przysmaki jak zupa grzybowa, grzybki marynowane czy farsz do tradycyjnych pierogów. Idąc na grzyby, nie możemy jednak zapomnieć o zasadach bezpieczeństwa! Człuchowscy policjanci przypominają nam o tych najważniejszych dotyczących poruszania się po lesie. Dodatkowo zwracamy uwagę na najważniejsze zasady zbierania grzybów, dzięki którym zyskamy pewność, że nadają się do jedzenia.
 2. W Polskich lasach nie brak niezwykłych i tajemniczych miejsc. Turyści odwiedzić mogą starożytne cmentarzyska, oglądać dziwne rzeźby o niejasnej przeszłości, badać bory uważane za nawiedzone. Są jednak i takie leśne tajemnice, wśród których można spacerować, w ogóle ich nie dostrzegając. Chodzi o lasy ukształtowane w gigantyczne znaki, widoczne tylko z powietrza. Gdzie są i do czego służą? Takie są też w Nadleśnictwie Chrzanów w okolicy Bukowna (pow. olkuski). Zapraszamy na wycieczkę do polskich dendroglifów.
 3. Korepetycje cieszą się niezmienną popularnością. Średnie stawki za godzinę zajęć poszły w górę i jak zawsze, zależą od przedmioty i miasta. Najwyższe ceny dotyczą korepetycji z przedmiotów ścisłych, głównie matematyki, informatyki i fizyki, a także języków. Najmniej zapłacimy za dodatkowe lekcje historii i nauczania początkowego.
 4. Sejm przyjął w czwartek projekt ustawy zakładający wydłużenie kadencji samorządów do wiosny 2024 r. Ma ona na celu rozdzielenie dat wyborów parlamentarnych i samorządowych, które zgodnie z kalendarzem wyborczym powinny odbyć się jesienią 2023 r.
 5. 19-letni mężczyzna z gminy Konarzyny przyznał się, że obcował płciowo z 14-letnią dziewczyną, która w poniedziałek urodziła dziecko. Przypomnijmy, noworodek miał ranę ciętą szyi.
 6. Do awantury domowej doszło w ubiegłą sobotę (24.09) koło południa w Chojnicach. 74-letni teść ugodził wówczas 47-letniego zięcia nożem. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala, jednak dziś (27.09) zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.
 7. Dziewczyna z gminy Przechlewo, która urodziła poza szpitalem dziecko, ma niespełna 15 lat. Chłopiec miał ranę ciętą szyi o długości 10-12 cm! Ze względu na wiek matki, postępowania karnego nie będzie. Sprawa trafi do sądu rodzinnego.
 8. Niedługo po wprowadzeniu ustawy, która spowodowała, że sklepy przestały udawać pocztę, zaczęły one naśladować wypożyczalnie sprzętu sportowego czy książek.
 9. Szpital w Chojnicach powiadomił policję o noworodku z raną ciętą szyi. Co się faktycznie wydarzyło, wyjaśni Prokuratura Rejonowa w Człuchowie i Sąd Rodzinny.
 10. Groźny wypadek przy pomniku w Krojantach. Na drodze krajowej nr 22 76-letnia kobieta w nissanie nie ustąpiła pierwszeństwa motocykliście jadącemu w kierunku Chojnic. Kierowca jednośladu uderzył w citroena i z obrażeniami musiał zostać przewieziony do szpitala.
 11. Mateusz Hanke (AZS AWFiS Gdańsk) mistrzem Polski w klasie ILCA 7. Srebro wywalczył Maxime Thommen (YKP Gdynia). W 470 wygrywa ekipa Kacper Paszek i Oliwia Laskowska (AZS AWFiS Gdańsk / Chojnicki Klub Żeglarski. Tak zakończyły się Mistrzostwa Polski w żeglarskich klasach olimpijskich w Gdańsku Górkach Zachodnich (2022).
 12. Mieszkanie w bloku ma swoje wady i zalety. My skupimy się dziś na tych pierwszych. Jak się bowiem okazuje przepisy prawa i regulaminy spółdzielni - również tych wrocławskich - sprawią, że nie możemy się czuć do końca swobodni w swoim "M". Nie tylko głośne słuchanie muzyki, ale też uciążliwe dla sąsiadów remonty w ciągu dnia, czy seks na balkonie są zakazane. Łamiesz te zakazy? Musisz liczyć się z konsekwencjami. By dowiedzieć się, czego nie wolno robić w bloku, kliknij w pierwsze zdjęcie i przeglądaj dalej strzałkami.

Kultura

Zapraszamy na FERIE W MUZEUM - do 25 lutego, od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 15:00

W programie:

Historia

77 rocznica męczeńskiej śmierci s. Adelgund Tumińskiej

W dniu 15.02.2022 Delegacja Klubów Konfederacji uczestniczyła w obchodach 77 rocznicy męczeńskiej śmierci s. Adelgund Tumińskiej. Uroczystości rozpoczęły się od

Turystyka

Chojnice na Trakcie Tajemnic

Chojnice z punktu widzenia turysty, który niejedno miejsce odwiedził (lipiec 2016 r.)

Religia

Domownicy Boga

Ks. Szymon Gwardzik Chojnice