panorama-kwiecien-02

Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl

Artykuły w kategorii: Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
 1. Wakacje 2023 roku zakończyliśmy plebiscytem "Najlepszy Sklep i Usługa Lata". To była wielka szansa dla wszystkich przedsiębiorców na zaprezentowanie szerokiemu gronu odbiorców swoich produktów i usług na naszym lokalnym rynku.
 2. "Nie śpij bo cię przegłosują" - takie hasło będzie można zobaczyć w najbliższych tygodniach w pomorskich pociągach i autobusach. To efekt włączenia się Samorządu Województwa Pomorskiego w kampanię profrekwencyjną w związku z nadchodzącymi wyborami. Slogan będzie można zobaczyć na plakatach i naklejkach.
 3. Szczecin – Pireus, Gdańsk – Stambuł, a może podwodny tunel do Helsinek? Koncepcja Trójmorza - strategicznego partnerstwa kolei i transportu morskiego w integracji obszaru gospodarczego Europy Środkowo-Wschodniej rozwija się w śmiałe projekty międzynarodowych szlaków tranzytu towarów na europejskiej osi Północ-Południe.
 4. "Lęk" to film, który zaskakuje. Opis fabuły sprawia, że widz spodziewa się mrocznego dramatu, a tymczasem produkcja przynosi światło, nadzieję a momentami nawet śmiech. Nie zmienia to faktu, że zarówno Magda Cielecka jak i Marta Nieradkiewicz wcieliły się w role niezwykle wymagające i niejednoznaczne.
 5. Rozpoczął się czwarty dzień Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Na horyzoncie powoli widać weekend, a co za tym idzie - wielką galę zamknięcia Festiwalu i wręczenie nagród. Już w sobotę 23 września poznamy laureatów konkursów, a przede wszystkim poznamy tytuł filmu, który otrzyma statuetkę Złotych Lwów. A tymczasem skrót wydarzeń czwartkowych.
 6. Minęły już trzy dni festiwalu filmowego, przed nami jeszcze drugie tyle. Tegoroczna edycja wydaje się być dużym sukcesem, a wyraźni faworyci Konkursu Głównego zaczynają się powoli wyłaniać. Publiczność niezwykle entuzjastycznie zareagowała na pokaz filmu “Chłopi”, a “Lęk” Sławomira Fabickiego przejmuje i prowokuje do egzystencjalnych przemyśleń.
 7. Ewa Kasprzyk to aktorka legenda. Jej rola w "Chłopach" jest jednak przełomowa. Jak sama mówi, nigdy nie jest za późno na zmiany. Z aktorką rozmawiamy o doświadczeniu gry w ekranizacji Reymonta, o fenomenalnym odbiorze w Toronto i w Gdyni oraz o tym, dlaczego "Chłopi" dosłownie zmieniają życia!
 8. "Chłopi" to dwugodzinna ekranizacja powieści Władysława Reymonta, której podjął się duet reżyserki Doroty i Hugh Welchmanów. Ich ostatnim filmowym sukcesem był nominowany do Oscara Twój Vincent. "Chłopi", podobnie jak jego poprzednik, został stworzony metodą animacji malarskiej. O tym pięknym obrazie rozmawiamy ze współreżyserką DK Welchman (Dorota Kobiela).
 9. Aż pięciokrotnie w prokuraturze toczyły się postępowania w sprawie Piotra G. z Czernik, który obecnie jest podejrzany o zabójstwo noworodków i związek kazirodczy ze swoją córką. Śledczy wówczas nie znaleźli dowodów, które uzasadniałyby podejrzenie popełnienia przestępstwa.
 10. Właściciele i dzierżawcy terenu po działkach ogródkowych Metalowiec w Chojnicach stanęli na wysokości zadania. Mieli bowiem złożyć deklaracje przyłączenia się do sieci kanalizacyjnej. I zrobili to solidarnie. A czasu mieli naprawdę niewiele, bo spotkanie w tej sprawie odbyło się w połowie czerwca.
 11. Po raz 86. w sobotę (23 września 2023 r.) na Jeziorze Charzykowskim na Pomorzu odbędą się regaty o błękitną wstęgę. Start zaplanowany jest tradycyjnie w Małych Swornegaciach.
 12. Miasto Chojnice stawia na lokalnych artystów. Jeden z nich zaprojektował kubki promujące miasto oraz podkładki pod filiżanki. Gdzie je kupić?

Kultura

Zapraszamy na FERIE W MUZEUM - do 25 lutego, od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 15:00

W programie:

Historia

77 rocznica męczeńskiej śmierci s. Adelgund Tumińskiej

W dniu 15.02.2022 Delegacja Klubów Konfederacji uczestniczyła w obchodach 77 rocznicy męczeńskiej śmierci s. Adelgund Tumińskiej. Uroczystości rozpoczęły się od

Turystyka

Chojnice na Trakcie Tajemnic

Chojnice z punktu widzenia turysty, który niejedno miejsce odwiedził (lipiec 2016 r.)

Religia

Domownicy Boga

Ks. Szymon Gwardzik Chojnice